Wehikułem czasu do Opolna Zdroju
Wehikułem czasu do Opolna Zdroju
Kategoria: Aktualności
5.09.2022
Godz: 11:38
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W sobotę 3 września br. w Opolnie Zdroju odbyła się kolejna edycja niesamowitego wydarzenia, podczas którego mieliśmy okazję przenieść się w czasie.

Impreza  nawiązuje do czasów, kiedy Opolno Zdrój było uzdrowiskiem. Wówczas do miejscowości przyjeżdżało mnóstwo kuracjuszy.

Co roku organizatorzy imprezy dbają o to, by na jeden dzień miasteczko zmieniło się w niesamowitą “scenę”, na której mieszkańcy i wszyscy chętni – Panie w cekinowych sukienkach i opaskach z piórkiem, Panowie we frakach i kapeluszach – są głównymi aktorami.

Sobotniej imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci – animacje dla najmłodszych, pokazy tańca, występy wokalne, pokaz ognia, warsztaty i wiele innych.

W wydarzeniu wziął udział Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. W paradzie uczestniczyła Orkiestra Reprezentacyjna Elektrowni Turów.

Organizatorami imprezy są Sołtys wsi Opolno Zdrój Anna Wilczyńska, Stowarzyszenie Na Trójstyku, Stowarzyszenie Dom Kołodzieja, Bogatyńskie Stowarzyszenie Pielęgniarek “Złoty Czepek” oraz Bogatyńskie Stowarzyszenie Diabetyków “Insulinka”.

Unia Europejska Banner