Wigilia w Stowarzyszeniu Eurocentrum Kobiet
Wigilia w Stowarzyszeniu Eurocentrum Kobiet
Kategoria: Aktualności
16.12.2022
Godz: 09:43
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Dnia 15 grudnia br. miała miejsce uroczysta Wigilia członków Stowarzyszenia Eurocentrum Kobiet i zaproszonych gości z Polski oraz z Czech i Niemiec.

W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, a także burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Anna Demuth – Majda Sekretarz Gminy Zgorzelec oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz złożył serdeczne życzenia świąteczne zebranym gościom i podziękował za dotychczasową działalność stowarzyszenia na rzecz lokalnej społeczności, a na ręce Pani Prezes Stowarzyszenia Marii Olechowskiej przekazał świąteczny prezent.

Podczas tej uroczystości był czas na rozmowy, noworoczne życzenia, przypomnienie polskich, świątecznych tradycji, wspólna modlitwa i śpiew kolęd oraz oczywiście pyszne, tradycyjne, wigilijne potrawy. Bez wątpienia to był magiczny czas, który obfitował w serdeczność, ciepło i radość ze wspólnego świętowania, a Zespól Ludowy “Łużyczanie” zadbał o doskonałą oprawę muzyczną wydarzenia.

Unia Europejska Banner