XI Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze
5.07.2021

Dnia 3 lipca 2021 roku na boisku Klubu Sportowego “Piast” w Czerwonej Wodzie odbyły się XI Zawody Sportowo-Pożarnicze Powiatu Zgorzeleckiego.

W sobotni słoneczny poranek na starcie pojawiło się sześć drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych reprezentujących swoje Gminy. Wśród nich były: OSP Pieńsk,  OSP Porajów, OSP Radomierzyce, OSP Studniska Dolne, OSP Zawidów oraz gospodarz zawodów OSP Czerwona Woda. Jedna drużyna nie stawiła się do rywalizacji. Zawody odbyły się według obowiązującego regulaminu zawodów OSP oraz zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z kierownikami drużyn.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku druhowi Kazimierzowi Słabickiemu, członkowi Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu. Gości przywitał Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec pan Mariusz Wieczorek. Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Zgorzelecki pan Artur Bieliński. Wśród władz związkowych obecni byli Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu dh Jan Kolbuch, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu dh Waldemar Błauciak, Komendant Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Węglińcu dh Janusz Droś oraz prezesi i naczelnicy startujących ochotniczych straży pożarnych. Powiatową PSP w Zgorzelcu reprezentował kpt. Grzegorz Fleszar, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu. Przybyli również wszyscy burmistrzowie i wójtowie z powiatu: Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk pan Jan Magda, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia pan Wojciech Dobrołowicz, Burmistrz Miasta Zawidów pan Robert Łężny, Wójt Gminy Sulików pan Robert Starzyński, Wójt Gminy Zgorzelec pan Piotr Machaj, Sekretarz Gminy i Miasta Węgliniec pan Marcin Papla. Gościem specjalnym był Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgliniec pan Adam Goździk, który ufundował nagrody dla startujących drużyn.

Komisję sędziowską pod przewodnictwem st. kpt. Andrzeja Mańkowskiego powołał rozkazem Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu.
Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 x 50 m
z przeszkodami.

Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

miejsce I – OSP Studniska Dolne – Mistrz Powiatu – 112,19 pkt

miejsce II – OSP Czerwona Woda – Wicemistrz Powiatu – 114,01 pkt

miejsce III – OSP Radomierzyce – 121,24 pkt

miejsce IV – OSP Porajów – 130,54 pkt

miejsce V – OSP Pieńsk – 131,15 pkt

miejsce VI – OSP Zawidów – 159,56 pkt.

Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze. Protestów do komisji sędziowskiej nie wniesiono. Szczególne podziękowania kieruję do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwonej Wodzie, którzy podjęli trud zorganizowania XI Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych.

źródło: dh Waldemar Błauciak – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu

zdjęcia: Janusz Wilk