XXIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu
XXIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
27.07.2022
Godz: 13:27
Redaktor: BP BP
Drukuj

Dnia 22 lipca 2022 r. uroczyście rozpoczęto obchody XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej, poprzez złożenie kwiatów pod pomnikiem w parku im. Ignacego Paderewskiego w Zgorzelcu. Upamiętniono w ten sposób przybycie IV Korpusu Armii Greckiej do Goerlitz i ich pobyt na tym terenie w latach 1916-1919. Kwiaty biało-niebieskie w barwach flagi greckiej, jako symbol pamięci o Grekach, którym nie było dane wrócić do ojczyzny, złożyli: Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik oraz Członek Zarządu Krystyna Radzięta.

XXIV Festiwal Piosenki Greckiej został objęty także wsparciem przez Powiat Zgorzelecki. W tym roku w uroczystości udział wzięła delegacja z partnerskiego miasta Naoussa w Grecji. Niewątpliwie coroczny festiwal jest ważnym wydarzeniem kulturalnym naszego powiatu.

W trakcie tegorocznych obchodów, na ręce Nikosa Rusketosa i Greckiej Grupy “ORFEUSZ”, Zarząd Powiatu złożył gratulacje oraz podziękowania z okazji Jubileuszu 40 lat twórczości artystycznej.

Zwycięzcą festiwalu została Eliza Sacharczuk z Białegostoku, drugie miejsce zajęła Aleksandra Kosiorek ze Zgorzelca, natomiast nagroda za zajecie trzeciego miejsca trafiła do Darii Wyrostek-Pelc z Jeleniej Góry.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom festiwalu.

Źródło foto: J. Jędrzejczak

Unia Europejska Banner