Zakończono kolejny etap przebudowy budynku SOSW na potrzeby kształcenia zawodowego
4.08.2021

W dniu dzisiejszym zakończono etap związany z robotami rozbiórkowymi i demontażowymi. Prace trwają zgodnie z harmonogramem. W przyszłym roku podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu otrzymają dostęp do nowocześnie wyposażonych sal dydaktycznych i pomieszczeń do terapii wspomagających ich kształcenie zawodowe.

Na zewnątrz budynku zakończono roboty dekarskie oraz rozpoczęto kolejny etap prac polegający na konserwacji ceglanej elewacji i kamiennych cokołów. Wykonano również izolację ścian piwnicznych oraz opaskę wokół budynku.

Wewnątrz wykonano nowe stropy oraz wymurowano nowe ściany. Obecnie trwają roboty tynkarskie i posadzkarskie. Wykonano również wewnętrzną instalację podtynkową, m.in. dla zasilania gniazd, oświetlenia oraz instalacji oddymiania.”

Projekt „Przebudowa budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zgorzelcu na potrzeby kształcenia zawodowego” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.