Zaprojektowały, posadziły i odebrały nagrody!
2.10.2019

Dzięki uczennicom klasy 1 TBA z ZSP w Zgorzelcu teren przed budynkiem Starostwa Powiatowego zdecydowanie wypiękniał! To właśnie one zaprojektowały, a następnie na nowo zagospodarowały pasy zieleni przy urzędzie.

Konkurs na zagospodarowanie pasów zieleni przed budynkami Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu zdominowały uczennice klasy 1 TBA Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu. Przyszli technicy architektury krajobrazu: Emilia Biedak, Nikola Cichosz oraz Karolina Cepowska, Natalia Machnicka i Paula Paluch, zajmując odpowiednio 1. i 3. miejsce, wygrały dla swojej klasy nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł oraz bilety na wybrany film dostępny w ofercie multikina w Zgorzelcu.

Drugie miejsce w konkursie komisja konkursowa przyznała Ewelinie Majdanik – uczennicy klasy 4 TAH.

Prace konkursowe musiały zawierać: opis planowanego zagospodarowania pasów zieleni, graficzny projekt nasadzeń w rzucie opatrzony legendą, wizualizacje trójwymiarowe w kolorze, krótką charakterystykę oraz uzasadnienie wybranych do nasadzeń krzewów, a także kosztorys projektowanych nasadzeń.

Zgodnie ze zwycięskim projektem przy budynkach Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu nasadzony został: cis japoński, jałowiec płożący i pieris japoński.

Nagrody zwycięzcom osobiście wręczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.