Zebranie sprawozdawcze w OSP Ruszów
Zebranie sprawozdawcze w OSP Ruszów
Kategoria: Aktualności
21.02.2022
Godz: 13:35
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W sobotę 19 lutego 2022 r. w świetlicy Nadleśnictwa Ruszów odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Ruszów za rok 2021. W zebraniu uczestniczyli dorośli członkowie jednostki jak również Dziecięca i Młodzieżowa  Drużyna Pożarnicza oraz liczne grono zaproszonych gości tj. Starosta Zgorzelecki Artur  Bieliński, Burmistrz GiM Węgliniec M. Wieczorek, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP kpt. Grzegorz Fleszar, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sz. Mikołajczyk, Prezes ZOMG ZOSP RP W. Błauciak, Sekretarz GiM Węgliniec M. Papla, Sołtys E. Petrunio oraz delegacja strażaków z zaprzyjaźnionej od lat jednostki Kunratice u Cvikova (Czechy) i członkowie wspierający. W roku 2021 strażacy byli dysponowani do 95 różnorodnych działań tj. pożary 15, miejscowe zagrożenia – 78 i alarmy fałszywe – 2. W chwili obecnej 29 osób (w tym 3 panie) posiadają aktualne szkolenia i badania uprawniające do udziału w działaniach ratowniczych. W minionym roku po uzyskaniu pełnoletności czworo wychowanków MDP ukończyło kurs podstawowy i zasiliło grupę wyjazdową. 

Najlepszą wizytówką jednostki jest młodzież która działa w powstałej w roku ubiegłym drużynie dziecięcej jak również w MDP. Młodzi strażacy odnieśli kilka spektakularnych sukcesów takich jak brązowy medal chłopców w Wojewódzkich Zawodach Sportowo Pożarniczych MDP wg. regulaminu CTIF, udział aż 3 reprezentantów w finale krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom” i zwycięstwo na szczeblu kraju Miłosza Mesjasza w gr. II – szkoły ponadpodstawowe.

W minionym roku jednostka zakupiła wiele różnorodnego sprzętu tj.2 butle i maski do aparatów powietrznych, przyczepkę podłodziową do transportu pontonu, sprzęt do ratownictwa wodnego, akumulatorowy system oświetleniowy LED, sprężarkę elektryczną, prądownice typu TURBO, linki ratownicze, ubranie i buty bojowe, zestaw przeszkód toru do zawodów pożarniczych dla młodzieży wg. regulaminu CTIF, dresy, koszulki i polary dla dziecięcej i młodzieżowej drużyny, systemem gospodarczym dokończono remontu świetlicy i zaplecza socjalnego gdzie zamontowano nowe meble oraz sprzęt AGD. Był to bardzo dobry rok który pomimo pandemii Covid-19 możemy zaliczyć do udanych. Wyróżniającym się strażakom oraz gościom na wniosek zarządu wręczono symboliczne upominki i podziękowania. Podczas  obrad zarząd OSP Ruszów otrzymał absolutorim oraz liczne podziękowania za dobrą pracę oraz cykliczną organizację turnieju piłkarskiego , wędkarskiego i wielu innych ciekawych przedsięwzięć . Pragniemy podziękować wszystkim którzy wspierają naszą jednostkę.

źródło: J. Droś – Prezes OSP Ruszów

Foto: J. Wilk OSP Ruszów

Unia Europejska Banner