30 tys. zł wsparcia ze środków ochrony gruntów rolnych
30 tys. zł wsparcia ze środków ochrony gruntów rolnych
Kategoria: Aktualności
25.06.2019
Godz: 21:31
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

30 tysięcy złotych dofinansowania otrzymał Powiat Zgorzelecki ze środków ochrony gruntów rolnych Budżetu Województwa Dolnośląskiego. W ramach przyznanego wsparcia zakupiony zostanie sprzęt pomiarowy i informatyczny wraz z oprogramowaniem.

Promesę Samorządu Województwa Dolnośląskiego odebrała w poniedziałek 24 czerwca Monika Galasiak – Sekretarz Powiatu Zgorzeleckiego z rąk wicemarszałka Marcina Gwóźdź.

Środki przekazywane samorządom w ramach dofinansowania ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych będą przeznaczone na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowy zbiorników wodnych służących małej retencji. Pieniądze trafią do 91 gmin (w tym Gmina Wiejska Zgorzelec, Gmina Węgliniec, Gmina Pieńsk oraz Gmina Sulików) i 22 powiatów w całym regionie. W tym roku jest to prawie 18 mln zł.

Od 2011 roku samorząd województwa przekazał w sumie 214 mln złotych. Za tę kwotę zrealizowano ponad 2100 zadań związanych z ochroną gruntów rolnych. Najwięcej środków przeznaczono na realizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych – ponad 194 mln, co pozwoliło jednostkom samorządu terytorialnego wybudować 936 km dróg w latach 2011- 2018.

Unia Europejska Banner