DPS “Jutrzenka” na konferencji pn “Zauważ. Zrozum. Pomóż”
DPS “Jutrzenka” na konferencji pn “Zauważ. Zrozum. Pomóż”
Kategoria: Domy Pomocy Społecznej
26.02.2024
Godz: 15:06
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W piątek 23 lutego 2024 r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się konferencja pn “Zauważ. Zrozum. Pomóż” , której organizatorami była fundacja “Nasze Dzieci” ze Zgorzelca oraz Wielospecjalistyczny Szpital – SPZOZ w Zgorzelcu. Pracownicy Domu Pomocy Społecznej “Jutrzenka” przy dużym udziale mieszkańców, przygotowali dla jej uczestników, pyszny poczęstunek.

Na wstępie każdy otrzymał lukrowanego pierniczka w kształcie serca. Nie mogło zabraknąć również specjalności szefowej Kuchni Pani Patrycji, pysznego sernika, uwielbianego przez naszych podopiecznych oraz ciepłych bułeczek z marmoladą.

Podczas warsztatów terapii zajęciowej zaprezentowaliśmy prace wykonane przez naszych mieszkańców. Pokazaliśmy, że nawet w Domu Pomocy można żyć aktywnie, radośnie i kreować rzeczywistość.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne zainteresowanie twórczością naszych mieszkańców oraz realiami ich życia w domu. Konferencja była doskonałą okazją, aby przekonać wszystkich, że nasza “Jutrzenka” to nie tylko miejsce zamieszkania, ale prawdziwy Dom – to ludzie tworzą niezwykłą atmosferę tego miejsca.

Źródło: DPS “Jutrzenka”

Unia Europejska Banner