Już w najbliższą sobotę zapraszamy na 43. Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych, który odbędzie się w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. W wydarzeniu wezmą udział krajowi satyrycy – zarówno profesjonaliści, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kabaretem, łgarstwem i satyrą. Turniej, organizowany przez Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych
Od 1985 roku Turniej Łgarzy jest nieodłącznym elementem kulturalnego krajobrazu Bogatyni, a od 1993 roku jego dyrektorem artystycznym jest red. Artur Andrus. Wydarzenie to promuje amatorskie działania satyryczne i zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie, jednocześnie wyzwalając twórcze aspiracje młodego społeczeństwa.
Turniej Małych Form Satyrycznych to jedna z najstarszych imprez kulturalnych w Polsce, która od ponad 42 lat rozsławia przygraniczną Bogatynię oraz dorobek kulturalny miejscowych animatorów kultury. Dzięki wsparciu sponsorów, władz lokalnych i regionalnych oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wydarzenie to przyciąga uczestników i widzów z całego kraju.
Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do śmiechu i refleksji!
Koncert Finałowy – 23 maja 2026 roku w Bogatyni.


ZAPRASZAMY!
Źródło: Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych
