Akademia Bezpiecznego Malucha w Zgorzelcu
Akademia Bezpiecznego Malucha w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
5.07.2019
Godz: 08:49
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Już w poniedziałek 8 lipca w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu odbędzie się Akademia Bezpiecznego Malucha, czyli warsztaty skierowane do przyszłych rodziców, kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci.

Kampania Bezpieczny Maluch to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka.

Tematem przewodnim spotkań jest warsztat dotyczący udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży prowadzony przez wykwalifikowanego ratownika medycznego według naszego autorskiego programu.

Poza warsztatem z pierwszej pomocy prowadzonym przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, na rodziców czeka też spotkanie z Ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu.

Każda mama uczestnicząca w warsztatach otrzyma podręcznik Bezpiecznego Malucha, który zawiera schematy postępowania w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc warunkiem udziału w spotkaniu jest wcześniejsza rejestracja na www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty

 

Unia Europejska Banner