Bezpieczne wakacje 2023
Bezpieczne wakacje 2023
Kategoria: Aktualności
4.07.2023
Godz: 08:20
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy i aktywności, poprzedzony zazwyczaj daleką podróżą. Na drogach należy spodziewać się większej liczby pojazdów dlatego zapewnienie sprawnego i bezpiecznego dotarcia do celu będzie najważniejszym zadaniem służb działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że policjanci będą zwracać uwagę, czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, tj. stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach. Sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów.

Policjanci ruchu drogowego będą również kontrolować kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek oraz sprawdzać stan techniczny tych pojazdów.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2023: Wykaz punktów kontroli autobusów – wakacje 2023 – Ruch drogowy – Portal polskiej Policji (policja.pl)

Pamiętajmy, aby w czasie podróży, jak również w trakcie letniego wypoczynku, przestrzegać zasad bezpieczeństwa, kierować się zdrowym rozsądkiem i postępować w taki sposób, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo.

Źródło: policja.pl

Unia Europejska Banner