Dni Zgorzelca 2024
Dni Zgorzelca 2024
Kategoria: Aktualności
21.06.2024
Godz: 14:28
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Gorąco, jak na początek lata przystało, zapraszamy na Dni Zgorzelca 2024. W pierwszy weekend wakacji spotykamy się w Amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, by wspólnie celebrować święto miasta i jego mieszkańców.

Zaczynamy już w piątek…

Dni Zgorzelca otwieramy już w piątkowe popołudnie, 21 czerwca. Tym razem zaczniemy nie muzycznie, a teatralnie – spektaklem krakowskiego Teatru Przypadków Feralnych, o nieco przewrotnym jak na początek wakacji tytule: „Lekcja”. Na pełne zabawnych dialogów przedstawienie zapraszamy o godzinie 18:00 do sali widowiskowej MDKu (Ilość miejsc ograniczona).

Kabaretowa sobota!

W sobotę, 22 czerwca, od godziny 17.00 scenę amfiteatru oddamy naszym lokalnym talentom – wystąpią znane nam zespoły muzyczne, a po nich, około godziny 18:45 na scenie pojawią się dziewczyny z grupy Inna Show Cheerleaders Zgorzelec. Zgorzeleckie cheerleaderki jak zwykle rozgrzeją publiczność i przygotują nas na sportowe emocje, których dostarczą najlepsi zgorzeleccy sportowcy nagrodzeni przez Burmistrza Miasta Zgorzelec za swoją całoroczną pracę i osiągnięcia. Po uroczystym wręczeniu nagród w amfiteatrze zagoszczą niepohamowana wesołość, ironia, żart isatyra. Łużycka Noc Kabaretowa, podczas której publiczność bawić będą kabarety Czesuaf, FiFa-RaFa, Formacja Chatelet i Jurki rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa… tyle, ile będzie trzeba.

Niedziela – od lewa do prawa, wszędzie zabawa!!!

W niedzielne (23 czerwca) popołudnie wyspaną i zregenerowaną po nocnej terapii śmiechem publiczność porwą do tańca znane i lubiane muzyczne przeboje. Cover Day rozpoczynamy o 16:00 występem Sax Brass Band, a po nim usłyszymy Janusza Łuczaka, którego wersje znanych utworów podziwialiśmy w telewizyjnym show The Voice Senior. O 18:00 na scenie pojawi się Juicy Pop – jeden z najlepszych zespołów coverowych w Polsce. O 20:00 Dj Dziekan, którego mixy na żywo na YT zna cały kraj! Dużo tanecznej muzyki ale zostawcie troszkę sił bo o 21:00 Nowator sprawdzi „Co tu jest grane?” i czy zgorzelecki amfiteatr potrafi tańczyć „Od lewa do prawa”.

Co jeszcze na Dni Miasta?

Święto miasta to także okazja, by podzielić się z innymi swoimi zainteresowaniami lub talentem. I tak, zbieracze z Polskiego Związku Filatelistów, którzy od wielu lat przygotowują na Dni Miasta specjalne wystawy znaczków, tym razem postanowili nawiązać do zbliżających się letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu. Wystawa kolekcji znaczków zatytułowana „Letnie igrzyska olimpijskie” będzie prezentowana w budynku MDK. W tej samej sali swoje zbiory zaprezentują zbieracze numizmatów, którzy na święto miasta przygotowują trzy tematy: „Dzieje polskiego złotego”, „Rok 1939 – 1945” oraz „Papież Jan Paweł II”. Znaczki i karty pocztowe, monety, banknoty, stemple i koperty to małe dzieła sztuki, zachwycające precyzją wykonania i kolorystyką. Ich projektowanie wymaga wiedzy i talentu, zupełnie tak samo jak rysunek, malarstwo, czy rzeźba. Podczas Dni Zgorzelca, w budynku najpiękniejszego MDK w Polsce, na miłośników sztuki czekają zawsze wystawy artystów amatorów z pracowni Pod Kopułą oraz wystawy specjalne w Galerii Malarstwa na antresoli. W tym roku hol budynku ozdobią zachwycające „Nenufary”, które powstały w tutejszej pracowni plastycznej, a w galerii na piętrze czarować będą niezwykłe obrazy artystki pogranicza Wielisławy Wasylew-Zwierz.

Pamiętajcie też, że Dni Zgorzelca to także wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i handlowe.
Zapraszamy!

Źródło: UM Zgorzelec

Unia Europejska Banner