Dowozy na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie zgorzeleckim
Dowozy na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie zgorzeleckim
Kategorie : Aktualności, Koronawirus SARS-CoV-2
18.01.2021
Godz: 12:11
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Seniorzy oraz osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z bezpłatnego dowozu do Punktów Szczepień przeciwko COVID-19 na terenie wszystkich miast i gmin powiatu zgorzeleckiego.

Transport osób na szczepienia przeciwko COVID-19 jest organizowany przez poszczególne jednostki samorządu gminnego.

Warto zapoznać się z zasadami zapisów i realizacji dowozów jakie obowiązują w poszczególnych miastach i gminach, a także z numerami telefonów pod którymi dokonamy zgłoszenia seniorów lub osób niepełnosprawnych.

Miasto Zgorzelec

Osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień, które:

  • posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • mają trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)

będą mogły skorzystać z transportu zorganizowanego przez Miasto Zgorzelec.

Osoby chcące skorzystać z transportu mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod nr telefonu 75 77 59 940.

Przyjmowane będą wyłącznie zgłoszenia osób, które posiadają już wyznaczony termin szczepień.

Gmina Zgorzelec

Osoba chcąca skorzystać z dojazdu na szczepienia i posiadająca wyznaczony termin szczepień, winna skontaktować się z gminnym koordynatorem dojazdów pod numerem telefonu: 75 77 181 10 w dni robocze, w godzinach od 8:00 do 15:00.

Dowożone będą tylko osoby, które mają uzasadniony problem z dojazdem i posiadają  uzgodnioną godzinę i miejsce szczepienia. Osoby, które nie są samodzielne (np. niepełnosprawne) będą dowożone razem z opiekunami. Wójt zabezpiecza dowozy wg kolejności zgłoszeń i możliwości zabezpieczenia transportu.

Miasto Zawidów

Zapisem osób na dowóz do punktu szczepień zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawidowie. Aktualnie dostępne są 2 numery telefonów, pod które można zadzwonić i umówić się na transport do Przychodni.

Numery telefonów do MOPS:

  • 75 77 88 410
  • 512 435 125

Zapisy rozpoczną się od piątku, 15 stycznia br. w godzinach od 8.00-15.00.

Kto może się zapisać? W tej grupie są seniorzy powyżej 80. i 70. roku życia, którzy mają problemy z mobilnością, a tym samym z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.

Gmina Sulików

Od 15 stycznia br. w Urzędzie Gminy Sulików został uruchomiony telefon kontaktowy, dedykowany osobom niepełnosprawnym i seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Transport jest przeznaczony dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami.

Zgłoszeń można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 pod nr telefonu: 512 025 064

Miasto i Gmina Bogatynia

Jeżeli jesteś seniorem lub osobą z niepełnosprawnością i nie możesz samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, skontaktuj się z Bogatyńskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny pod następującym numerem telefonu: 75 77 72 407 (zgłoszenia będą przyjmowane w godzinach 8:00-15:00). Pracownik merytoryczny ustali dogodny termin transportu do punktu szczepień.

W przypadkach braku dostępności busa ośrodka pomocy (BOPSiWR) transport osób starszych i niepełnosprawnych zapewnią jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP Bogatynia, OSP Działoszyn i OSP Sieniawka).

Gmina i Miasto Węgliniec

W Urzędzie Gminy i Miasta w Węglińcu uruchomiono telefon kontaktowy dedykowany osobom niepełnosprawnym i seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Celem tego jest umożliwienie osobom z ograniczoną mobilnością, nawiązania kontaktu w sprawie zorganizowania transportu na szczepienie, w sytuacji gdy nie maja one możliwości pojawienia się w punkcie szczepień we własnym zakresie.

Transport przeznaczony jest dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień ( np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

Osobą odpowiedzialną w tym zakresie w Urzędzie Gminy i Miasta Węgliniec jest Mirosław Matuszewski.

Numer telefonu pod którym będzie można dokonać zgłoszenia: 798 811 463. Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00

Miasto i Gmina Pieńsk

Osoby chcące skorzystać z transportu mogą się zgłaszać od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 15.00 oraz w piątki w godzinach od 8.00 do 14.00 pod nr telefonu 75 77 86 511-515 w. 121. Transport zapewni OSP Pieńsk.

Unia Europejska Banner