Dzień Patrona Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieńsku
Dzień Patrona Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pieńsku
Kategoria: Aktualności
4.10.2019
Godz: 08:11
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Już od 30 lat Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pieńsku nosi zaszczytne imię Polskich Żołnierzy Września 1939r. Ta wyjątkowa rocznica została upamiętniona uroczystym apelem.

Wzruszające chwile uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Uroczystość, poprzedzona mszą świętą, rozpoczęła się krótkim filmem i wprowadzeniem pocztów sztandarowych.

Po raporcie prowadzącego apel i przemówieniach gości, dyrektor szkoły mgr Cezary Bajorek zaprosił na część artystyczną apelu przygotowaną przez uczniów klas 4-8. Aktorzy, poprzez poezję, swoimi występami nawiązywali do wydarzeń z 1 września 1939 r., kiedy to dzieci zamiast szkolnego dzwonka usłyszały szum nadlatujących samolotów i huk bomb spadających na polskie wsie i miasta. Obok wierszy i piosenek, symboliczny obraz walki dobra i zła podkreślały filmy i taniec nawiązujące do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przypomniano również historię szkoły, okoliczności nadania jej imienia. Po apelu odbył się festiwal pieśni żołnierskiej, poświęcony żołnierzom września 1939 roku.

Do Dnia Patrona cała społeczność szkolna przygotowywała się od początku roku szkolnego. Podziękowania za współtworzenie atmosfery i nastroju należą się uczniom, kombatantom, wspaniałym gościom i organizatorom uroczystości.

fot. Dariusz Borodzicz

Unia Europejska Banner