Sprawozdanie z działalności Firemek – listopad 2019
Sprawozdanie z działalności Firemek – listopad 2019
Kategoria: Firemki 2019/2020
10.11.2019
Godz: 09:02
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Firemki działają!

Firma Nr 56  „Zdrowy Styl Życia”

W kolejnym  miesiącu istnienia naszej firmy   było rozeznanie rynku zbytu  na naszym terenie. Uczniowie szukali na stronach internetowych informacji dotyczących firm zajmujących się poradnictwem żywieniowym na terenie naszego powiatu oraz ich zakresem działalności .Zastanawialiśmy się również  nad tym, co nasza firma mogłaby dodatkowo zaproponować naszym potencjalnym klientom, aby być bardziej atrakcyjnym. Przeanalizowaliśmy i ustaliliśmy wstępnie ceny usług szeroko pojętego poradnictwa żywieniowego. Zastanawialiśmy się również nad wprowadzeniem specjalnych rabatów i kart abonamentowych, co mogłoby zwiększyć nasze szanse na rynku .

Firma Nr 60  „Firma projektowa”

W listopadzie pracowaliśmy z kartą pracy nr 3, 4 i 5. Poznaliśmy zagadnienia związane z rynkiem. Omówiliśmy zagadnienia związane z produktem, który będziemy wytwarzać. Określiliśmy grupę docelową, czym nasz produkt będzie się charakteryzować, nasze czynniki produkcji oraz jakie firmy mogą być naszą konkurencją. Wybraliśmy również pracownię, która będzie siedzibą naszej firemki.

Firma Nr 59 „Firma reklamowa”

Na listopadowych zajęcia uczniowie zapoznali się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi ekonomii, marketingu i sprzedaży produktów. Określili profil klienta swojego przedsiębiorstwa. W współpracy z firemką 3D (ZSZil w Zgorzelcu) zlecili zaprojektowanie logotypu swojego przedsiębiorstwa, po czym wybrali jedną z propozycji. Na podstawie wybranego logotypu wyprodukowali brelok (wydruk 3D) jak i naklejkę z logiem naszej firemki.

 

Firma Nr 53 „Firma 3D”

Funkcjonowanie podmiotu w poprzednim okresie oparte zostało na realizowaniu zleceń otrzymanych z zewnątrz. Zlecenia dotyczyły projektu oraz wyklejenia znaków graficznych na ploterze tnącym. W okresie tym przedsiębiorstwo otrzymało również zamówione środki trwałe. Pracownicy wraz z pomocą starszych kolegów rozpoczęli składanie drukarki 3D oraz wykonali pierwsze wydruki. Wydruki otrzymane zostały z innej drukarki 3D, która stanowi wyposażenie szkoły ponieważ nie ukończono składania sprzętu.

 

Firma Nr 51 „Firma CFA”

W listopadzie uczniowie zajmowali się kartami pracy 5, 6, 7, 8, 9. W ramach zajęć, poznawali również metody rozpoznawania awarii, oraz błędów, sprzętu komputerowego.

Strona partnera wiodącego: http://www.ohkliberec.cz/

Unia Europejska Banner