Inauguracja nowego roku szkolnego
Inauguracja nowego roku szkolnego
Kategoria: Aktualności
3.09.2019
Godz: 10:09
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W poniedziałek 2 września uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół średnich powiatu zgorzeleckiego oficjalnie zainaugurowali rok szkolny 2019/2020. Powiatowa uroczysta akademia odbyła się w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Punktualnie o godz. 9 rano uczniowie wszystkich szkół średnich w powiecie zgorzeleckim po ponad 2-miesięcznych wakacjach rozpoczęli nowy rok szkolny.

Proszę uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracyjnych o to, żebyście dokładali maksimum starań w swojej pracy. Wierzę i jestem przekonany, że trafiacie w ręce doskonałych nauczycieli. Wiem też, że jesteście świetną młodzieżą – zwracał się do uczniów Artur Bieliński.

To jest czas, kiedy uczycie się wielu rzeczy, ale niezwykle ważną sprawą jest to, jakie zawiążecie przyjaźnie, jak będziecie wspominali swoje szkoły i jaką cząstkę siebie w nich zostawicie – dodawał Starosta Powiatu Zgorzeleckiego.

Powiatowa inauguracyjna akademia w tym roku została zorganizowana przez Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni w miejscowym Ośrodku Kultury.

Czeka nas niełatwy rok szkolny w którym podejmiemy pracę po reformie edukacyjnej. Myślę jednak, że wybierając szkoły z terenu powiatu zgorzeleckiego, dokonaliście jednego z ważniejszych i lepszych wyborów w swoim życiu. Tutaj znajdziecie wszystko to, co jest wam potrzebne do poszerzenia wiedzy i dalszego rozwoju – podkreślała Bogusława Witkowska, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu.

Podczas akademii w Bogatyni akty powołania na nową kadencję odebrali dyrektorzy, wicedyrektorzy i kierownicy powiatowych szkół, wyłonieni wcześniej przez komisje konkursowe:

  • Katarzyna Koman – Dyrektor ZSZ w Bogatyni
  • Marta Topolnicka – Dyrektor ZSZiL w Zgorzelcu
  • Marzena Dygas-Glapińska – Wicedyrektor ZSZiL w Zgorzelcu
  • Monika Chojnacka – kierownik warsztatów szkolnych ZSZiL w Zgorzelcu

Ponadto ślubowania na nauczycieli mianowanych złożyli:

  • Artur Malordy – ZSZiL w Zgorzelcu
  • Łukasz Rusinek – ZSP w Zgorzelcu
  • Joanna Rychter – ZSZ w Bogatyni
  • Aneta Hajduczek – MOS w Zgorzelcu
Unia Europejska Banner