Interwencje Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej – podsumowanie okresu okołoświątecznego
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

Tegoroczny okres okołoświąteczny w powiecie zgorzeleckim niestety nie należał do spokojnych. Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu w okresie od 23 do 26 grudnia br. odnotowało 14 zdarzeń.

W piątek 23 grudnia doszło do pożaru mieszkania w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym w Zgorzelcu przy ul. Broniewskiego. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana i z licznymi poparzeniami zabrana do szpitala.

W dniu 24 grudnia na wysokości miejscowości Okrąglica (gmina Węgliniec) z drogi wojewódzkiej nr 293 wypadł i dachował samochód osobowy. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

W dniu 26 grudnia w godzinach porannych w Zgorzelcu doszło do zdarzenia na torach kolejowych z udziałem pojazdu szynowego. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła kobieta.

Źródło: KPPSP Zgorzlec

Zdjęcia: kpt. A. Poniatowski