Interwencje Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej – podsumowanie tygodnia
8.12.2022
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

W okresie od 28 listopada do 04 grudnia br. zgorzeleccy strażacy na terenie naszego powiatu podjęli łącznie 19 interwencji, w tym: 4 razy wyjeżdżali do pożarów, 14 razy do usuwania skutków miejscowych zagrożeń, natomiast 1 zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy.

Najwięcej interwencji odnotowano na terenie Gminy Bogatynia (7 zdarzeń) i Miasta Zgorzelec (6 zdarzeń). Na terenie Gminy Węgliniec – 3 zdarzenia, Gminy Wiejskiej Zgorzelec – 2 zdarzenia, Miasta Zawidów – 1 zdarzenie. W Gminie Pieńsk oraz Sulików nie odnotowano żadnej interwencji.

W minionym tygodniu doszło do dwóch pożarów śmieci, jednego pożaru sadzy w przewodzie kominowym oraz jednego pożaru pustostanu. Ponadto strażacy wyjeżdżali m.in. trzykrotnie do zdarzeń drogowych oraz trzykrotnie do zabezpieczenia substancji ropopochodnych rozlanych na jedni. Odnotowano także jedno izolowane zdarzenie ratownictwa medycznego, gdzie udzielano kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej, do czasu dojazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Do wszystkich odnotowanych zdarzeń w tym okresie 18 razy dysponowano zastępy PSP, 6 razy OSP z KSRG oraz 3 razy OSP spoza KSRG.

Źródło: KPPSP w Zgorzelcu