Już w niedzielę VI Jarmark Św. Bartłomieja w Działoszynie!
Już w niedzielę VI Jarmark Św. Bartłomieja w Działoszynie!
Kategoria: Aktualności
23.08.2019
Godz: 08:55
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Tradycyjnie, jak co roku, w ostatnią niedzielę sierpnia mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego spotkają się na Jarmarku Św. Bartłomieja w Działoszynie! Na wszystkich uczestników czeka muzyka, tańce, pyszne jedzenie i wiele innych atrakcji.

Otwarcie jarmarku nastąpi o godz. 14:30 tradycyjnie pod skałkami obok Wiejskiego Ośrodka Zdrowia. Wcześniej –  o godz. 13.00 zostanie odprawiona msza święta odpustowa w kościele św. Bartłomieja.

W programie jarmarku m.in. koncerty zespołów ludowych, młodych talentów oraz kataryniarza Benno Novack Łużyczan, finał konkursu sołectwa Działoszyn “Mój ogród moja posesja mam czym się pochwalić”, wystawy malarskie, kolekcjonerskie, pamiątkowe, rękodzielnicze i artystyczne.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować swojego szczęścia w loteriadzie w której nagrodą główną będzie pilarka do drewna, a także wziąć udział w konkursach na ciasto z owocami sezonowymi, najciekawszy smak nalewki i najładniejsze przebranie. O ucztę dla podniebienia zadbają kramy ze swojskim regionalnym jadłem.

Organizatorami VI edycji Jarmarku Św. Bartłomieja są Stowarzyszenie Królewska Dolina – Górnołużycki Działoszyn oraz Urząd Miasta i Gminy Bogatynia.

 

Unia Europejska Banner