AKTUALIZACJA: Komunikat Starosty Zgorzeleckiego
AKTUALIZACJA: Komunikat Starosty Zgorzeleckiego
Kategorie : Aktualności, Koronawirus SARS-CoV-2
6.06.2020
Godz: 13:30
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

AKTUALIZACJA [06.06.2020]: Informujemy o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 wśród pracowników Domów Opieki Społecznej na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Komunikat Starosty Zgorzeleckiego [05.06.2020]

Informujemy, że wśród pracowników Domów Pomocy Społecznej, w uzgodnieniu z Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu, na terenie powiatu zgorzeleckiego wykonywane są testy na obecność koronawirusa SARS CoV-2.

W trakcie prowadzonych działań Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu otrzymał informację o dwóch pozytywnych wynikach testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 stwierdzonych wśród pracowników jednego z Domów Pomocy Społecznej. Osoby zakażone nie miały objawów choroby i obecnie znajdują się w izolacji domowej oraz zostały objęte opieką/nadzorem Poradni Chorób Zakaźnych w Bolesławcu.

Wobec osób z bezpośredniego kontaktu z zakażonymi osobami, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu prowadzi dochodzenie epidemiologiczne. Działania mające na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 są podejmowane zgodnie z obowiązującymi standardami i wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji epidemicznej jest ona na bieżąco monitorowana.

Starosta Zgorzelecki – Artur Bieliński

Unia Europejska Banner