Młodzi strażacy z Ruszowa reprezentują Polskę na międzynarodowym obozie strażackim w Winklarn (Austria)
Młodzi strażacy z Ruszowa reprezentują Polskę na międzynarodowym obozie strażackim w Winklarn (Austria)
Kategoria: Aktualności
10.07.2023
Godz: 11:01
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie w ramach wieloletniej współpracy z Austriackim Związkiem Straży Pożarnych co roku otrzymuje zaproszenie do Austrii na obóz młodzieżowych drużyn pożarniczych dla jednej drużyny z Polski. W tym roku zaproszenie zostało skierowane do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów, jako wyróżnienie i nagroda za wzorową pracę z młodzieżą.

W czasie czterodniowego obozu szkoleniowo – wypoczynkowego w Winklarn k/ Amstetten (Austria) odbywa się szereg szkoleń, pokazów i ćwiczeń, a zwieńczeniem jest udział w wielkich, europejskich zawodach sportowo – pożarniczych wg. międzynarodowego regulaminu CTiF. W obozie szkoleniowo – wypoczynkowym w dniach 6 – 9 lipca 2023 r. wzięło udział ok. 5000 młodych strażaków z Austrii oraz zaproszone drużyny ze Słowacji, Czech, Niemiec i Polski. Organizatorzy zapewniają pole namiotowe na którym każda drużyna przywozi i rozstawia własne namioty oraz zaplecze kwatermistrzowskie.

Reprezentowanie Polski na tak potężnym obozie na szczeblu europejskim jest ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem dla ruszowskiej młodzieży i ich opiekunów. Niezbędne wyposażenie kwatermistrzowskie  oraz transport młodzieży i sprzętu z Ruszowa do Winklarn w Austrii zapewniła nieodpłatnie Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu przy wsparciu KP PSP w Zgorzelcu. Nasza młodzież bezpiecznie i sprawnie dotarła w czwartek na miejsce i po rozstawieniu namiotów i zagospodarowania swojego terenu aktywnie uczestniczy w życiu obozowym. Więcej informacji już wkrótce.

Źródło: J. Droś – OSP Ruszów

Unia Europejska Banner