Mobilne Laboratoria Innowacyjności przy ZSP w Zgorzelcu
Mobilne Laboratoria Innowacyjności przy ZSP w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
11.09.2019
Godz: 11:13
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

30 uczniów i 5 nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu weźmie udział w warsztatach z projektowania Design Thinking oraz modelowania obiektów w 3D. Szkolenia odbędą się w Mobilnych Laboratoriach Innowacyjności i Usług.

We wtorek 10 września przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu  odbyło się uroczyste otwarcie projektu „TRIALS+ Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług”, którego celem jest szkolenie z zakresu innowacyjnego myślenia i kreatywności. Warsztaty potrwają do 19 września. Ostatni dzień będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

TRAILS+ oferuje szkolenia w nietypowej przestrzeni – „mobilnym laboratorium”, dysponującym w kontenerowych modułach niezbędnymi funkcjami, pomieszczeniami i sprzętem. Są to drukarki 3D, okulary 3D, pióro 3D, wycinarka 3D i sprzęt komputerowy.

W ramach warsztatów uczniowie będą mieli okazję nauczyć się m.in. projektowania według metody Design Thinking oraz modelownia obiektów w 3D. Nauczycielom przedstawione zostaną natomiast metody, które wspomagają procesy nauczania oraz projektowania innowacyjnych rozwiązań w produktach, usługach i technologiach. Takie zagadnienia mogą być użyteczne zarówno w ramach edukacji, jak i podczas wdrażania rzeczywistych projektów.

TRAILS+ jest kontynuacją projektu flagowego TRAILS, który jako całkowicie nowatorski pomysł, realizowany od 2016 do 2018 roku odniósł ogromy sukces: w warsztatach wzięło  udział prawie 800 dolnośląskich uczniów i przedsiębiorców. Projekt stawia sobie za cel rozszerzenie istniejących programów kształcenia, poprzez ofertę innowacyjnych treningów i usług dostosowanych do potrzeb współczesnego rynku pracy.

Przez udostępnienie odpowiednich form kształcenia, program stwarza młodym ludziom warunki do myślenia innowacyjnego, zwiększa szansę na ciekawą pracę i  interesujące projekty. Projekt ma szansę przyczynić się do długofalowego, transgranicznego rozwoju gospodarki Dolnego Śląska i Saksonii.

  • Okres realizacji projektu: 01.04.2019r. – 31.03.2021r
  • Wartość projektu: 1 097 995,92 €
  • Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej (EFRR) 85% – 933 295,94 €
  • Obszar objęty wsparciem to powiaty: jeleniogórski, bolesławiecki, jaworski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski, żarski oraz  Miasto Jelenia Góra.
Unia Europejska Banner