Odbyła się LXX sesja Rady Powiatu Zgorzeleckiego
Odbyła się LXX sesja Rady Powiatu Zgorzeleckiego
Kategoria: Aktualności
1.12.2023
Godz: 08:46
Redaktor: BP BP
Drukuj

Wczorajszą sesję (30.11.2023 r.) zapoczątkowało wręczenie odznaki honorowej „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” dla lekarza Marka Rudzińskiego – w uznaniu dotychczasowych zasług w zakresie działalności społecznej i na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.

W obecności radnych, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szymon Mikołajczyk i Wiceprzewodniczący Marian Matyjasik, przekazali odznakę oraz serdeczne gratulacje.

Doktor Marek Rudziński po ukończeniu w 1969 roku Akademii Medycznej we Wrocławiu przyjechał do Zgorzelca, gdzie zatrudnił się w powiatowym szpitalu. Od ponad 50 lat leczy mieszkańców powiatu zgorzeleckiego. Jest cenionym lekarzem chirurgiem. W zgorzeleckim szpitalu przepracował całe życie zawodowe, zdobywając doświadczenie medyczne i kolejne umiejętności. Doktor Marek Rudziński posiada specjalizację z anestezjologii i był pionierem w diagnostyce endoskopowej na terenie Zgorzelca. Pięknym zwieńczeniem jego kariery lekarskiej było objęcie stanowiska ordynatora Oddziału Chirurgii w zgorzeleckim szpitalu. Przez wiele lat współpracował z Klubem Sportowym Turów, gdzie spełniał się jako lekarz sportowy. Doktor Marek Rudziński kocha swoją pracę, dlatego pomimo emerytury, w dalszym ciągu służy swoją wiedzą medyczną i wieloletnim doświadczeniem lekarskim mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego. Nadal pracuje w Wielospecjalistycznym Szpitalu- Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu w pracowni endoskopowej.

Doktor Marek Rudziński ma w sobie ogromne pokłady empatii, rozumie ludzi chorych, zawsze służy pomocą i ma głębokie zrozumienie dla osób chorych i potrzebujących. Pacjenci cenią go bardzo za zrozumienie, wsparcie, za niesamowite podejście do chorych, za uśmiech i życzliwość. Mieszkając od ponad poł wieku w Zgorzelcu zawsze miał na względzie, aby miasto, które wybrał na swoje miejsce do życia było nowoczesne, przyjazne i wygodne dla wszystkich jego mieszkańców. Dlatego też oprócz pracy zawodowej udziela się społecznie. Od 2014 roku jest radnym Rady Miasta Zgorzelec.

Unia Europejska Banner