Ostrzeżenie hydrologiczne nr: 137
Ostrzeżenie hydrologiczne nr: 137
Kategoria: Ostrzeżenia meteo
29.08.2023
Godz: 08:05
Redaktor: Diana Szklarek Diana Szklarek
Drukuj

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu

Obszar: Nysa Łużycka od granicy RP do Zgorzelca, Witka od Ostróżna do ujścia do Nysy Łużyckiej, Nysa Łużycka do Zgorzelca, Nysa Łużycka od Zgorzelca do ujścia (dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie)

Zjawisko/Stopień zagrożenia: gwałtowne wzrosty stanów wody/1

Ważność: od godz. 20:00 dnia 28.08.2023 do godz. 13:00 dnia 29.08.2023

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanego silnego deszczu z burzami, zwłaszcza na małych ciekach górskich i podgórskich oraz w obszarach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, przede wszystkim w zlewniach górnej Nysy Kłodzkiej, Kaczawy, górnego Bobru czy górnej Nysy Łużyckiej. Lokalnie niewykluczone przekroczenie stanu alarmowego, szczególnie w Świebodzicach na Pełcznicy.

Prawdopodobieństwo: 75%

Uwagi:Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad w miejscu swojego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Data i godz. wydania: 28.08.2023 – godz. 14:48

Źródło: PCZK Zgorzelec

Unia Europejska Banner