OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr 2
OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr 2
Kategoria: Ostrzeżenia meteo
2.01.2024
Godz: 13:35
Redaktor: BP BP
Drukuj

Obszar: Nysa Łużycka od granicy RP do Zgorzelca, Nysa Łużycka od Zgorzelca do ujścia do Odry, Witka od Ostróżna do ujścia do Nysy Łużyckiej, Nysa Łużycka do Zgorzelca, Nysa Łużycka od Zgorzelca do ujścia (dolnośląskie, lubuskie)
Zjawisko/Stopień zagrożenia: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych/2

Ważność: od godz. 16:00 dnia 02.01.2024 do godz. 13:00 dnia 03.01.2024

Przebieg: Prognozowane opady deszczu wraz z topniejącą w wyższych partiach pokrywą śnieżną będą powodowały wzrosty stanów wody w zlewni górnej Nysy Kłodzkiej, górnej Bystrzycy, Kaczawy, górnego Bobru z Kwisą oraz górnej Nysy Łużyckiej. Stany wody będą wzrastały do strefy powyżej stanów ostrzegawczych, a odcinkami nie wyklucza się możliwości przekroczenia stanu alarmowego. Największe wzrosty stanów wody spodziewane są w godzinach nocnych.
Na Czarnej Wodzie (zlewnia Kaczawy) prognozowane są ponowne wzrosty stanów wody w strefie powyżej stanu alarmowego w Bukownej i powyżej stanu ostrzegawczego w Rzeszotarach (z możliwością ponownego przekroczenia stanu alarmowego). W zlewni Szprotawy, Czernej Wielkiej oraz Lubszy mogą wystąpić ponowne wzrosty stanów wody w strefie powyżej stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo : 90 %

Uwagi: W zależności od rozwoju sytuacji hydrologiczno–meteorologicznej nie wyklucza się możliwości lokalnego podniesienia stopnia ostrzeżenia bądź zwiększenia obszaru jego obowiązywania.

Data i godz. wydania: 02.01.2024 – godz. 12:25

źródło: PCZK Zgorzelec

Unia Europejska Banner