Policyjne podsumowanie tygodnia
Policyjne podsumowanie tygodnia
Kategoria: Aktualności
9.07.2024
Godz: 08:09
Redaktor: Agnieszka Emerle Agnieszka Emerle
Drukuj

Podczas minionego tygodnia zgorzeleccy policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzili 327 interwencji. Zatrzymali łącznie 21 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. Zatrzymali również 15 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

W okresie od 1 do 7 lipca 2024 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przeprowadzili 327 interwencji oraz wylegitymowali 795 osób.

Podczas podjętych czynności służbowych w bezpośrednim pościgu lub na gorącym uczynku zatrzymali 21 sprawców przestępstw, a także 15 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania.

Ponadto w ramach dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym zatrzymano 9 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości i 6 pod wpływem narkotyków. 5 osób kierowało pojazdami pomimo sądowych zakazów i 5 pomimo cofniętych decyzją starosty uprawnień. 2 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, za co zostały im zatrzymane prawa jazdy.

Na terenie powiatu doszło do 24 kolizji drogowych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner