Powiat Zgorzelecki otrzymał czek na utworzenie BCU
Powiat Zgorzelecki otrzymał czek na utworzenie BCU
Kategorie : Aktualności, BCU - Branżowe Centra Umiejętności
5.09.2023
Godz: 14:32
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Wczoraj (04.09.2023 r.) podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego, które odbyło się w Dolnośląskim Zespole Szkół w Biedrzychowicach, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Dyrektor ZSP w Zgorzelcu Monika Listwan, otrzymali czek na realizację zadania pn. „Utworzenia i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w Zgorzelcu” w dziedzinie energetyka. Projekt realizowany będzie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. Czek wręczyła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek.

Placówka powstanie w siedzibie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Francuskiej
w Zgorzelcu, gdzie zostaną utworzone nowoczesne, w pełni wyposażone pracownie zawodowe z dziedziny energetyka. Branżowe centrum ma pełnić funkcję edukacyjno-szkoleniową, integrująco-wspierającą, innowacyjno-rozwojową i doradczo-promocyjną, zgodnie z założeniami projektu korzystać z niego będą uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy oraz pracownicy branż.

Powiat Zgorzelecki został wybrany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, działające za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, do realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia w ramach drugiego naboru w konkursie „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)”.

Unia Europejska Banner