Powiat Zgorzelecki wybrany do dofinansowania BCU
Powiat Zgorzelecki wybrany do dofinansowania BCU
Kategorie : Aktualności, BCU - Branżowe Centra Umiejętności
16.06.2023
Godz: 15:15
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Ministerstwo Edukacji i Nauki, działając za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, wyłoniło podmioty w drugim naborze w konkursie „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU), realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)”.

Projekt Powiatu Zgorzeleckiego został wybrany do dofinansowania przedsięwzięcia „Utworzenia i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności w Zgorzelcu” w dziedzinie energetyka. Wnioskowana kwota dofinansowania to 15 mln złotych. Projekt realizowany będzie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. Udziałem w realizacji projektu zainteresowane jest również PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna.

Placówka powstanie w siedzibie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Francuskiej
w Zgorzelcu, gdzie zostaną utworzone nowoczesne, w pełni wyposażone pracownie zawodowe z dziedziny energetyka. Branżowe centrum ma pełnić funkcję edukacyjno-szkoleniową, integrująco-wspierającą, innowacyjno-rozwojową i doradczo-promocyjną, zgodnie z założeniami projektu korzystać z niego będą uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy oraz pracownicy branż.

Unia Europejska Banner