Przystanek PRL w Studniskach Dolnych oraz Piknik Rodzinny „Witamy lato” w Studniskach Górnych
25.06.2024
Godz: 07:53
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

W sobotę 22 czerwca 2024 r. w Studniskach Dolnych odbyła się impreza pn. „Przystanek PRL” połączona z Dniem Dziecka i zbiórką na leczenie onkologiczne mieszkańca Studnisk.

Organizatorem wydarzenia była Rada Sołecka Studnisk Dolnych, KGW Studniczanki oraz OSP Studniska.
Z entuzjazmem zostały przyjęte przez uczestników festynu atrakcje, m.in. wystawa zabytkowych pojazdów, kiermasz staroci, zabawy taneczne, pyszne jedzenie. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników pikniku cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie. Natomiast na spragnionych artystycznych doznań czekały występy lokalnych zespołów.

Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy sołectwa przygotowali domowe ciasta. Cały dochód z ich sprzedaży był przekazany na w/w zbiórkę.
W tym szczytnym przedsięwzięciu udział wziął m.in. Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Ponadto tego samego dnia na boisku sportowym w Studniskach Górnych odbył się piknik rodzinny pn. „Witamy lato” zorganizowany przez Radę Sołecką.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji i pysznych smakołyków. Młodsi uczestnicy festynu mogli skorzystać z przygotowanych dla nich zabaw oraz dmuchanych zjeżdżalni.
Na zaproszenie sołtysa Studnisk Górnych udział w festynie wziął również Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Unia Europejska Banner