Raport grudzień 2021
Raport grudzień 2021
Kategoria: Projekt pn.: „KOMPETENCJE 4.0/KOMPETENCE 4.0“ 2021 / 2022
11.01.2022
Godz: 11:00
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Fikcyjna firma nr 29 „Firma Eventowa”

W grudniu uczniowie pracowali nad przygotowaniem do ratingu,  brali w nim udział. Grupa obejrzała wybrane prezentacje i oceniała je. Omówiono również tematy związane z grafiką komputerową
i używaniem social mediów w marketingu. Zostały również odebrane pomoce do prowadzenia firmy eventowej.

Fikcyjna firma nr 30 „Firma informatyczno/reklamowa”

Uczniowie na grudniowych zajęciach przygotowywali się do ratingu, poznawali jakie są możliwości technologii cyfrowych w różnych gałęziach gospodarki. Wspólnie zastanawialiśmy się jakie technologie możemy wykorzystywać w działalności fikcyjnej firmy. Wybieraliśmy projekty, logo firmy i zaczęliśmy budowę strony internetowej.

Fikcyjna firma nr 33 „CNC Box”

Uczniowie na początku grudnia poświęcili wiele czasu na przygotowanie prezentacji oraz wystąpienia podczas ratingu. Podział zadań, próby i kolejność wypowiedzi to główne czynności wykonywane podczas spotkań. Pozostałe dni pracy to realizacja kart pracy, jak również rozpakowywanie i montowanie frezarki CNC. 

Fikcyjna firma nr 34 „TRIP”

W grudniu podczas zajęć uczniowie przygotowywali się do ratingu, pracowali nad prezentacją na temat działalności firmy. W ramach pracy z kartą pracy nr 9 uczniowie dowiedzieli się jak określać ryzyko
w obszarze działalności firmy (niewystarczająca ilość klientów/obostrzenia uniemożliwiające podróżowanie między krajami). Ustalono plan pracy nad zmniejszeniem konkretnego ryzyka.

Fikcyjna firma nr 35 „Emilka-Bud”

W miesiącu grudniu uczniowie uczestniczyli w ratingu fikcyjnych firm. Przy wykorzystaniu wyposażenia pracowni multimedialnej tworzyli analizę ryzyka fikcyjnej firmy, przeglądali internet w poszukiwaniu informacji o obowiązujących przepisach bezpieczeństwa cybernetycznego w Polsce, opracowali strategię marketingową oraz wykorzystując zdobyte umiejętności wykonali wizytówkę fikcyjnej firmy. 

Unia Europejska Banner