„RehaMaluch Doda Ci Skrzydeł”
„RehaMaluch Doda Ci Skrzydeł”
Kategoria: Aktualności
10.07.2024
Godz: 10:38
Redaktor: Agnieszka Emerle Agnieszka Emerle
Drukuj

Projekt ze środków publicznych przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnego Śląska.

Odbiorcy projektu: dzieci (do lat 17) z województwa dolnośląskiego, które posiadają orzeczenia o niepełnosprawność z jednostkami chorobowymi autyzm lub spektrum autyzmu.

Termin rekrutacji / Ilość miejsc na dofinansowanie: do wyczerpania środków / dla 9 pacjentów

Rehabilitacja prowadzona będzie w już istniejącym Centrum realizującym rehabilitację w ramach funduszy NFZ, PFRON oraz SUO. Rehabilitacja społeczna prowadzona będzie przez wysoce wyspecjalizowanych rehabilitantów specjalizujących się w ww. grupach chorobowych.

Fundacja RehaMaluch posiada zakwaterowanie w Centrum Rehabilitacji dla uczestników projektu, którzy są z oddalonych powiatów Dolnego Śląska.

W ramach projektu każdy z pacjentów otrzyma dedykowanych indywidualnie 35 godzin rehabilitacji społecznej, którą będą pomagały dostosować komunikację rehabilitowanych z otoczeniem jak i reakcje na inne osoby w otoczeniu. Działania te znacznie pomogą odbiorcom projektu funkcjonować w środowisku społecznym, w tym w szkole.

Więcej informacji na stronie Fundacji:

Projekt RehaMaluch doda Ci skrzydeł – Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska oraz Fundacji RehaMaluch – Centrum Rehabilitacji Dzieci RehaMaluch

Unia Europejska Banner