Sprawozdanie z działalności firemek – kwiecień 2020
Sprawozdanie z działalności firemek – kwiecień 2020
Kategoria: Firemki 2019/2020
8.05.2020
Godz: 08:56
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Firma Nr 56 „Zdrowy Styl Życia”

Z powodu wprowadzonego stanu epidemiologicznego, w kwietniu zajęcia  nadal odbywały się zdalnie z wykorzystaniem kart pracy, przesłanych uczniom. Na spotkaniu uczniowie pracowali  z kartami pracy nr 14, 15 i 16 w module 3, dotyczącymi  podatków, finansowania przedsiębiorstwa i obowiązkowych składkach. W ramach zajęć sporządzone zostały jadłospisy w dietach redukcyjnych dla osób z nadwagą, otyłością oraz z obniżoną odpornością, zgodne z racjonalnym żywieniem. W tym celu wykorzystane zostały dostępne programy komputerowe.

Firma Nr 60   „Firma projektowa”

W związku z zaistniałą sytuacją (pandemią COVID-19) praca z grupą w kwietniu realizowana była zdalnie. Na zajęciach grupa zapoznała się z kartą pracy nr 1 dotyczącą wirtualnych targów. Utworzona została grupa na komunikatorze messenger, gdzie omawiane są wszystkie zagadnienia związane z przygotowaniem filmu promocyjnego. Uczniowie zgłaszali swoje pomysły na wirtualne stanowisko firemki, po czym razem stworzyli ostateczną prezentację, która jest dostępna pod adresem: https://trziste.org/virtualni-veletrh-rating/

Firma Nr 59 „Firma reklamowa”

W związku z zaistniałą sytuacją (pandemią COVID-19) praca z grupą realizowana była zdalnie. Na  zajęciach grupa zapoznała się z kartą pracy nr 1 dotyczącą wirtualnych targów. Poprzez zdalną komunikacje omówiono wymagania dotyczące prezentacji (filmu) na wirtualne targi.  Zgromadzone zostały materiały, a także  stworzony został film promocyjny naszego przedsiębiorstwa,który dostępny jest na platformie wirtualnych targów.

https://trziste.org/virtualni-veletrh-rating/

Firma Nr 53 „Firma 3D”

Kontynuacja pracy zdalnej przypisana została do dwóch obszarów. Początkowo uczniowie poszerzali swoją wiedzę o treści  z karty pracy 15 i 16 związanych z systemem składek ZUS i NFZ jak również z podziałem działalności gospodarczej na sektory oraz osoby prawne i fizyczne. Kolejny obszar to praca nad “Wirtualnym stoiskiem”. Drugie działanie było zdecydowanie bardziej atrakcyjnym wyzwaniem, na które poświęcono wiele pracy i prób stworzenia przekrojowej prezentacji ukazującej zakres działania. Efekt końcowy ukazuje ten filmik:  https://www.youtube.com/watchv=4lqaUKkPH9Y&feature=youtu.be

Firma Nr 51 „Firma CFA”

Z uwagi na pandemię koronawirusa zajęcia odbywały się online. Uczniowie zapoznali się z kartami pracy nr 18 i 19, gdzie przestudiowali zasady  prowadzenia działalności gospodarczej w Czechach i w Polsce. Kolejnym działaniem było zakładanie spółki przez osobę prawną. Uczniowie zaznajomili się z procesem oraz warunkami, jakie musi spełnić spółka, aby zaistnieć na rynku. Omówione zostały także różnice pomiędzy osobą prawną, a fizyczną. Pracowali także nad prezentacją na Wirtualne Targi – DK 06.

Strona partnera wiodącego: http://www.ohkliberec.cz/

Unia Europejska Banner