Sprawozdanie z działalności firemek – wrzesień 2019
Sprawozdanie z działalności firemek – wrzesień 2019
Kategorie : Firemki 2019/2020, Aktualności
11.09.2019
Godz: 13:11
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

 

Firma Nr 56 „Zdrowy Styl Życia”

W pierwszy miesiącu istnienia naszej firmy przeprowadzono rekrutację uczniów, którzy wykazali zainteresowanie tematyką zdrowego żywienia. Na pierwszy spotkaniu mikroprzedsiębiorstwa ustalono zakres naszej działalności oraz ewentualną grupę naszych klientów. Drugie spotkanie  dotyczyło wyboru sprzętu  niezbędnego do realizacji zaplanowanych działań oraz produktów spożywczych, z których sporządzać będziemy zdrowe posiłki. Uczestnicy  określili również jak będzie wyglądała realizacja zadań i kto będzie za co odpowiedzialny.

Firma Nr 60 „Firma projektowa”

W miesiącu wrzesień Firma projektowa rozpoczęła swą działalność: zrekrutowano uczestników, omówiono zasady funkcjonowania miniprzedsiębiorstwa.  W szkole zostały rozdane ulotki dotyczące realizowanego projektu. Na drzwiach budynku warsztatów i klas, gdzie odbywają się zajęcia w ramach działalności Firmy projektowej zostały powieszone plakaty.

Firma Nr 59 „Firma reklamowa”

W Zespole Szkół Zawodowych w Bogatyni w miesiącu wrzesień rozpoczęła działalnośc Firma reklamowa. Przeprowadzono nabór uczestników, którzy wezmą udział w projekcie.  Podczas spotkania z uczniami którzy zakwalifikowali się do uczestnictwa w projekie  omówiono zasady funkcjonowania miniprzedsiębiorstwa. Uczniowie zapoznali się ze strukturą miniprzedsiębiorstwa, poznali podstawy tworzenia i składniki biznesplanu.

 

Firma Nr 53 „Firma 3D”

W Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu ruszył projekt w partnerstwie polsko-czeskim Firemki – Firna 3d. Przeprowadzono rekrutację uczestników. Przygotowano materiały dla uczniów biorących udział w projekcie niezbędne do realizacji projektu. Działanie kierowane do uczniów w celu promocji prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Uczniowie w ramach przedsięwzięcia wykonywać będą projekty graficzne 3D. Dzięki podjętej inicjatywie uczniowie mają możliwość doskonalenia umiejętności zawodowych, a szkoła doposażyć pracownie o sprzęt adekwatny do funkcjonującego w środowisku gospodarczym.

Firma Nr 51 „Firma CFA”

W miesiącu wrzesień rozpoczęto działalność Firmy CFA  tj. przeprowadzono rekrutację uczestników, przygotowano materiały dla uczniów niezbędne do realizacji projektu. Miniprzedsiębiorstwo będzie zajmować się diagnostyką i naprawą komputerów stacjonarnych. Instalacją systemów operacyjnych. Instalacją  i konfiguracją sieci komputerowych.

Strona partnera wiodącego: http://www.ohkliberec.cz/

 

Unia Europejska Banner