Stowarzyszenie „Wspólnie w Przyszłość” z Mikułowej ponownie z grantem
Stowarzyszenie „Wspólnie w Przyszłość” z Mikułowej ponownie z grantem
Kategoria: Sołectwa
17.03.2021
Godz: 11:49
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Stowarzyszenie Wiejskie „Wspólnie w Przyszłość” z Mikułowej już po raz drugi otrzymało grant z Fundacji Lafarge Wspólnie dla Regionu.  

W 2020 roku środki z dofinansowania wydatkowano na remonty oraz uporządkowanie przystanków autobusowych na terenie miejscowości.

Część  środków przeznaczyliśmy na zakup roślin oraz krzewów do obsadzenia naszych przystanków (m.in. brzozy ‘Doorenbos’, róże pomarszczone, budleje, tawuły) i prace te wykonamy w kwietniu – informuje sołtys Mikułowej i zarazem prezes stowarzyszenia Anna Marczyk.  

W tym roku, otrzymany grant stowarzyszenie przeznaczy na budowę zielonej przystani rowerowej. W ramach budowy powstanie m.in. wiata ze stojakami na rowery.

W naszej miejscowości stawiamy na tworzenie nowych obszarów zieleni, dlatego zarówno przy poprzednim projekcie rewitalizacji przystanków, jak i przy projekcie zielonej przystani rowerowej chcemy zrealizować projekt tak, aby nową wiatę rowerową obsadzić pożytecznymi krzewami – podkreśla Pani Prezes.

Członkowie stowarzyszenia w ramach projektu planują posadzić m.in. róże pomarszczone, bzy czarne, lilaki, głogi, a na glebach uboższych oliwniki i rokitniki. Dzięki tym działaniom lokalne miejsca użyteczności publicznej stają się bardziej przyjazne człowiekowi i naturze. Wykonanie zadania zostało zaplanowane w okresie letnim.

Aktualne informacjo o działalności Stowarzyszenia Wiejskiego “Wspólnie w Przyszłość” z Mikułowej dostępne są na fanpage’u NGO (kliknij).

Unia Europejska Banner