25.06.2019
Godz: 21:25
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Ostatnie dwa weekendy czerwca były bardzo intensywne dla najmłodszych sportowców UKS Warrior Zgorzelec. Najpierw w Chojnowie odbył się III Turniej Taekwondo dla dzieci, a tydzień później młodzicy zanotowali udany start w Strzelcach Opolskich.

W sobotę 8 czerwca dzieci uczestniczyły w III Turnieju Taekwondo zorganizowanym przez „Sforę Chojnów”. Rywalizowano w duchu fair play, a dla większości młodych zawodników był to pierwszy start w turnieju i możliwość konfrontacji z rówieśnikami. Zgorzelecki klub reprezentowało 13 adeptów koreańskiej sztuki walki.

Natomiast 16 czerwca nasi sportowcy wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Zawodnicy z przygranicznego miasta zdobyli, aż 11 medali. Rewelacyjnie zaprezentowały się dziewczęta Lena Maruszak, Daria Król i Marcelina Janik, które wywalczyły złoty oraz dwa srebrne i dwa brązowe krążki. Męska część klubowiczów Daniel Mróz, Franciszek Lula, Aleksander Świercz oraz Bartosz Lubera zdobyli dwa złote, trzy srebrne i brązowy medal.

W zmaganiach brali udział zawodnicy w wieku 10-11 lat z województw małopolskiego, śląskiego, opolskiego oraz Dolnego Śląska.

Źródło: Wojciech Pawłowski