Świętowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
Świętowano Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
Kategoria: Aktualności
3.07.2019
Godz: 14:34
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Już po raz jedenasty rodziny zastępcze powiatu zgorzeleckiego świętowały razem Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Blisko 350 osób bawiło się w Centrum Rekreacyjno – Turystycznym w Radomierzycach na plenerze zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu.

Na uczestników pleneru czekały liczne atrakcje – ścianka wspinaczkowa, malowanie buziek, tatuaży i wyplatanie kolorowych warkoczyków. Amatorów zajęć plastycznych cieszyły zajęcia manualne prowadzone przez pracowników Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się dmuchane zamki i zjeżdżalnie, wielkie bańki mydlane oraz strzelanie z łuków poprowadzone przez zawidowskich harcerzy. Upał dawał się mocno we znaki, lecz uczestników pleneru chłodziła kurtyna wodna użyczona przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” ze Zgorzelca, a przewieziona przez Citronex.

W specjalnych punktach na dzieci czekały niespodzianki m.in. wypiekanie własnoręcznie robionych podpłomyków, plenerowe gry stolikowe – jenga oraz warcaby, konkurencje sportowe na boisku plażowym oraz plac zabaw. Specjalnie dla rodzin zastępczych zostały poprowadzone zajęcia muzyczne zumby, które porwały nawet najbardziej opornych. Każdy uczestnik wzmacniał swoje siły w punkcie gastronomicznym pałaszując pyszne pieczone kiełbaski i grochówkę. Punktem kulminacyjnym pleneru była loteria fantowa. Rodziny w napięciu oczekiwały na losowanie, bo do wygrania było wiele atrakcyjnych nagród: sprzęt sportowy, rodzinne gry planszowe oraz nagroda główna – hulajnoga elektryczna.

Najważniejszy jednak był czas spędzony razem. Rodziny zastępcze integrowały się, a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszą nagrodą za codzienny ich trud.

Spotkanie rodzin zastępczych Powiatu Zgorzeleckiego to również podziękowanie rodzicom zastępczym za trud, który podejmują w swojej misji opieki nad dziećmi. Choć w powiecie jest ponad 150 rodzin zastępczych, to ciągle ich brakuje i niestety, aż 153 dzieci zamiast w rodzinach, musiało zostać umieszczonych w domach dziecka.  

Unia Europejska Banner