Trwają ważne inwestycje w powiecie zgorzeleckim
Trwają ważne inwestycje w powiecie zgorzeleckim
Kategoria: Aktualności
28.08.2019
Godz: 15:09
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Wymiana wind w domach pomocy społecznej, przebudowa budynku dydaktycznego w SOSW w Zgorzelcu oraz remont drogi powiatowej w Jerzmankach – to najważniejsze obecnie inwestycje w powiecie zgorzeleckim, które są w trakcie realizacji.  

Już niebawem mieszkańcy domów pomocy społecznej „Ostoja” i „Jutrzenka” w Zgorzelcu będą mogli korzystać z nowych wind przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wartość obu inwestycji pn. „Zakup dźwigu osobowego wraz z dostosowaniem szybu i zasilania […]” to odpowiednio: 214 704,00 zł oraz 114 480,00 zł.  Zostały one wsparte dofinansowaniem Fundacji PGE w wysokości 15 i 30 tys. zł. Ponadto Partnerem inwestycji w DPS “Ostoja” jest Fundacja LOTTO, która przekazała darowiznę w wysokości 10 tys. zł.

Poza bieżącymi remontami trwa proces poprawy standardów w jednostkach organizacyjnych Powiatu Zgorzeleckiego. Dotychczasowe windy miały już kilkanaście lat. Nowe, bardziej bezpieczne i nowoczesne, z pewnością spełnią oczekiwania mieszkańców oraz będą znacznym ułatwieniem dla ich opiekunów w wykonywaniu codziennych obowiązków – mówi Ireneusz Owsik, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego.

Ponadto w lipcu rozpoczęła się także przebudowa budynku dydaktycznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgorzelcu dla potrzeb budowy wewnętrznej windy dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja o wartości 487.228,78 zł została w 95% dofinansowana z projektu pn.: „Od teorii do praktyki” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to 5 grudnia br.

Pozytywne efekty powiatowych inwestycji już wkrótce będą odczuwać także mieszkańcy Jerzmanek oraz użytkownicy drogi powiatowej nr 2397D. Kończy się bowiem jej przebudowa w ramach której wykonane zostanie również odwodnienie. Inwestycja o łącznej wartości 2.091.638,36 zł została dofinansowana z programu Funduszu Dróg Samorządowych oraz środków Gminy Zgorzelec.

W pierwszym tygodniu września wykonawca zadania, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. Z O.O. z siedzibą w Jarosławcu, dokona przekazania inwestycji, a mieszkańcy Jerzmanek będą już mogli w pełni skorzystać z udogodnień, jakie niesie za sobą ta przebudowa – informuje Mirosław Fiedorowicz, Wicestarosta Zgorzelecki.

Unia Europejska Banner