Uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia
Uwagi do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia
Kategorie : Aktualności, Koronawirus SARS-CoV-2
2.05.2020
Godz: 12:59
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

5 postulatów i uwag do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zgłosił starosta zgorzelecki Artur Bieliński. 

Ministerstwo Zdrowia umożliwiło w ramach konsultacji roboczych przekazywanie uwag do projektu rozporządzenia znoszącego kolejne ograniczenia związane z COVID-19. Projekt zakłada m.in. przywrócenie małego ruchu granicznego dla pracowników i uczniów szkół bez konieczności odbywania 14-dniowej kwarantanny w Polsce. Swoje uwagi i postulaty dotyczące rozporządzenia przekazał stronie rządowej starosta zgorzelecki Artur Bieliński:

1. Proszę o możliwość dodania zapisu dot. rodziców uczniów, którzy dowożą dzieci do szkół w miejscowościach przygranicznych w Niemczech (w szczególności Goerlitz i Zittau).

2. Proszę o doprecyzowanie przepisu pod kątem obywateli polskich, którzy mieszkają w miejscowościach przygranicznych na terenie Niemiec i Czech i codziennie dojeżdżają do pracy w Polsce (po pracy wracają do swoich domów za granicą).

3. Proszę o wyjaśnienie, kogo dotyczy zwolnienie z kwarantanny – mieszkańców powiatów przygranicznych czy wszystkich obywateli RP.

4. Mieszkańcy powiatów przygranicznych korzystają z opieki zdrowotnej lekarzy prowadzących praktyki za granicą. Czy będzie istniała możliwość przekroczenia granicy w związku z zaplanowaną wizytą bez konieczności poddania się kwarantannie?

5. Proszę o wyjaśnienie na podstawie jakich dokumentów pracownicy będą przekraczać granicę bez konieczności poddania się kwarantannie.

Ponadto Starosta Powiatu Zgorzeleckiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o otwarcie przejść granicznych m.in. w Porajowie i Zawidowie.

Unia Europejska Banner