Warsztaty sitodruku w ZSP w Zgorzelcu
Warsztaty sitodruku w ZSP w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
17.06.2021
Godz: 09:49
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Pięć grup składających się z uczniów TECHNIKUM REKLAMY – pięć dni profesjonalnych zajęć warsztatowych. W tym tygodniu uczniowie ZSP w Zgorzelcu mieli okazję zapoznać się z jedną z ciekawszych technik druku – sitodrukiem oraz z wykorzystywanym przy pracy poligraficznej sprzętem oraz niezbędnymi materiałami.

Sitodruk polega na przecieraniu farby przez szablon (sito) na dowolną płaską powierzchnię. Drukować można nie tylko na papierze, ale także na tkaninach (torby, koszulki), drewnie czy szkle. Jest to idealna technika do druku, bardzo popularna, prosta i dająca ogromne możliwości artystyczne.

Młodzież zdobyła podstawowe informacje dotyczące etapu projektowania, zarówno komputerowo, jak i ręcznie, ponadto dowiedziała się jak pracować z sitem wielokrotnego użytku oraz samodzielnie drukować na różnych podłożach. Finalnie projekty zostały naniesione na torby papierowe i bawełniane.

Warsztaty sitodruku to kolejna propozycja ciekawych zajęć praktycznych przeprowadzonych w TECHNIKUM REKLAMY dzięki udziałowi w projekcie „Praktyk dziś, zawodowiec jutro”.

Unia Europejska Banner