XXII zawody jeździeckie w Łagowie
8.07.2024
Godz: 12:10
Redaktor: Agnieszka Emerle Agnieszka Emerle

Tradycyjnie już obok lodowiska Ł.O.Ś. w Łagowie w niedzielę 7 lipca 2024 r. odbyły się Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach Przez Przeszkody. W ramach XXII edycji zawodów jeździeckich rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego o Puchar Starosty Zgorzeleckiego, Puchar Wójta Gminy Zgorzelec i Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.

To niezwykłe wydarzenie przyciągnęło zarówno lokalnych entuzjastów koni, jak i miłośników sportu z okolicznych miejscowości. Międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody zgromadziły zawodników z Polski, Czech, Niemiec, tworząc atmosferę pełną emocji i rywalizacji na najwyższym poziomie.

Organizatorzy zadbali również o to, aby publiczność miała zapewnione liczne atrakcje. Stowarzyszenie Złote Kłosy przygotowało strefę gastronomiczną, gdzie można było skosztować lokalnych przysmaków. Dla najmłodszych przygotowano przejażdżki na kucykach, co okazało się wielkim sukcesem i sprawiło radość wielu dzieciom.

Zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody stanowiły nie tylko wyjątkową okazję do rywalizacji, ale także niezapomniane chwile, łącząc pasję do koni, sportowego ducha oraz jedność lokalnej społeczności. Precyzja, szybkość i zgranie zawodników z ich końmi były na najwyższym poziomie, co sprawiło, że każdy skok przez przeszkodę budził entuzjazm i podziw.

Wśród publiczności gościł Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Ireneusz Owsik, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta, Radny Powiatu Zgorzeleckiego Radosław Rodziewicz, w roli organizatora Radny Powiatu Marian Matyjasik, a także Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz oraz Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj.

Unia Europejska Banner