Z życia wzięte w DPS „Ostoja”
Z życia wzięte w DPS „Ostoja”
Kategoria: Domy Pomocy Społecznej
1.06.2022
Godz: 13:02
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W Naszym Domu w maju wiele się wydarzyło. Świętowaliśmy Dzień Opiekuna Osób Starszych. Nasze koleżanki, opiekunki i pokojowe otrzymały życzenia i kwiaty. Ksiądz Proboszcz Maciej Wesołowski obchodził podwójne święto, 40-lecie święceń kapłańskich oraz swoje imieniny. Wiele łask bożych życzyli mu mieszkańcy, personel wraz z Panią Dyrektor Anną Kasińską.

Dzięki naszym nieocenionym darczyńcom, którzy kontynuują projekt „Urodziny dla Seniora”, Jubilaci miesiąca maja otrzymali podarunki urodzinowe i piękne laurki. Serdecznie dziękujemy za Wasze wielkie serce. Tradycyjnie w naszym domu 26.05.2022 odbyła się coroczna majówka połączona z Dniem Matki. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – ksiądz proboszcz, nasi wspaniali wolontariusze reprezentujący „Klub Seniora” oraz przyjaciele z POW w Zgorzelcu, a także niezastąpiony muzyk Pan Zdzisław Szpak, który zadbał o oprawę muzyczną. Na tę okazję przygotowano pyszne przekąski.

Były tańce i część artystyczna, gdzie główną  rolę odegrali bardzo kreatywni seniorzy naszego domu. Pani Stanisława zadeklamowała wiersz o matce, a Pan Stanisław zaśpiewał swoje ulubione piosenki i zagrał na harmonijce. Grupa mieszkańców wraz z personelem i przybyłymi gośćmi oraz panią dyrektor wyśpiewali napisany na zajęciach terapeutycznych „Hymn o Ostoi”. To były niezapomniane chwile. 

Mieszkańcy DPS „Ostoja”, personel wraz z panią dyrektor Anną Kasińską składają płynące prosto z serca podziękowania dla Państwa Szczepańskich właścicieli ogrodnictwa z Sulikowa za podarowanie cudownych kwiatów, które sprawiły że  nasz ogród będzie kolorowym i pięknym miejscem do odpoczynku dla Naszych Seniorów.

Źródło: DPS Ostoja

Unia Europejska Banner
X