Z życia wzięte w miesiącu styczniu w DPS ’’Ostoja”
Z życia wzięte w miesiącu styczniu w DPS ’’Ostoja”
Kategoria: Domy Pomocy Społecznej
25.01.2022
Godz: 11:38
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Miesiąc styczeń zaczął się w Ostoi od śpiewania kolęd. Seniorzy mieli okazję śpiewać piękne polskie kolędy przy muzyce naszego wieloletniego Wolontariusza Pana Zdzisława. W ramach „Projektu Ciekawy Człowiek w Naszym Domu” Podopieczni gościli Pana Wojciecha z prelekcją „Jak odnalazł Boga’’. Jak co roku Mieszkańcy DPS ‘’Ostoja’’ uroczyście obchodzili Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przybyli zaproszeni goście, Pani Marta przedstawicielka Projektu „Urodziny dla Seniora’’ dzięki któremu Seniorzy DPS „Ostoja” co miesiąc przez cały rok otrzymują podarunki urodzinowe. Przybyli także Przedstawiciele Rodzin oraz nasi Przyjaciele z Powiatowego Ośrodka Wsparcia i nasz niezastąpiony Przyjaciel i Wolontariusz Pan Zdzisław Szpak, który zadbał o oprawę muzyczną. Był program artystyczny, koncert życzeń, ciasto kawa oraz wiele pięknych chwil.

Mieszkańców odwiedził Pan Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, który złożył piękne życzenia i podarował prezenty dla naszych Seniorów.  Z okazji Dnia Babci i Dziadka podopieczni otrzymali kwiaty i wspaniałe  kartki  z  życzeniami od uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych  im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu wraz z Wychowawcą Panią Agnieszką .

Również o naszych Babciach i Dziadkach pamiętały dzieci i wychowawcy  Miasteczko Dzieci Niepubliczny  Żłobek i Przedszkole. Seniorzy z całego serca dziękują za pamięć i piękne podarunki, które sprawiły im ogromną radość.  Ksiądz proboszcz Maciej odwiedził Mieszkańców z wizytą duszpasterską kolęda 2022 gdzie zostały zaspokojone potrzeby duchowe naszych Seniorów.

źródło/foto: DPS Ostoja

Unia Europejska Banner