Zachowajmy lokalne odmiany drzew owocowych
Zachowajmy lokalne odmiany drzew owocowych
Kategoria: Aktualności
8.09.2020
Godz: 09:30
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński serdecznie zaprasza mieszkańców Sołectw z terenu powiatu zgorzeleckiego do udziału we wspólnych działaniach mających na celu zachowanie spuścizny przyrodniczej naszego regionu.

W każdej miejscowości znajdują się stare jabłonie, grusze i śliwy, których wyjątkowe smaki pamiętamy z czasów dzieciństwa. Nasz region słynął z lokalnych odmian drzew owocowych. Niestety te poniemieckie lub sadzone zaraz po wojnie przez naszych dziadków drzewa wkrótce mogą bezpowrotnie zniknąć. Tylko dzięki naszym wspólnym działaniom uda nam się je uratować. Dlatego zachęcamy Państwa do pomocy w lokalizacji i identyfikacji drzew owocowych w Państwa miejscowościach.

Najcenniejsze odmiany zostaną przeszczepione, a młode sadzonki przekazane do Sołectw oraz do Powiatowego Banku Genów, gdzie będą dalej uprawiane dla następnych pokoleń.

Aby zgłosić drzewo, należy dostarczyć jego owoce (lub ich zdjęcia) oraz dołączyć wypełnioną ankietę.

  • Owoce (lub zdjęcia owoców) wraz z ankietami należy przekazać do dnia 17.09.2020 r. do pokoju nr 310 budynku nr 8a Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu w godzinach pracy starostwa – od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do godz.15:30.
  • W przypadku zgłoszenie ankiety tylko ze zdjęciami należy ją przesłać na adres promocja@powiat.zgorzelec.pl lub dostarczyć do pokoju nr 310 w budynku nr 8a Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu.

W przypadku, gdy niemożliwe będzie dostarczenie owoców w wyznaczonych dniach, możliwy będzie ich odbiór w weekend, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem tel. 667 773 670 (p. Krzysztof Strzeliński).

Ankieta w formacie pdf

Ankieta w formacie word

Unia Europejska Banner