Jagodowe Lato w Ruszowie za nami!
8.07.2024
Godz: 12:08
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

W sobotę 6 lipca br. w Ruszowie już po raz osiemnasty odbyła się coroczna impreza „Jagodowe Lato”, w którym udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zgorzeleckiego Szymon Mikołajczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Janusz Pawul, Sekretarz Gminy i Miasta Węgliniec Marcin Papla, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu Andrzej Kellner, mieszkańcy Ruszowa, a przede wszystkim wszyscy, którzy tego dnia odwiedzili “Jagodowe Lato”. Corocznie organizowana przez mieszkańców Ruszowa, radę sołecką i lokalne stowarzyszenia impreza, była doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, wielu aktywności, zabawy oraz degustacji „smaków lata”.

Świętowanie rozpoczął Jagodowy Rajd Rowerowy wiodący przez najpiękniejsze zakątki Borów Dolnośląskich. Ulicami przejechała również parada motocyklistów.

“Jagodowemu Latu” towarzyszyły liczne atrakcje. Występy grup tanecznych, zespołów ludowych oraz artystów zwieńczone były zabawą taneczną. Nie zabrakło również aktywności dla najmłodszych takich jak zabawa na dmuchańcach, piana party, fotobudka czy malowanie twarzy i warkoczyki.

Tradycyjnie już zaserwowano przepyszne dania, jednak niezmiennie, jak co roku głównym bohaterem Jagodowego Lata były pierogi z jagodami!

Fot. Janusz Wilk

Unia Europejska Banner