Podpisanie umowy na Budowę Domu Pomocy Społecznej “Jędrek” wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni – Etap I
Podpisanie umowy na Budowę Domu Pomocy Społecznej “Jędrek” wraz z  Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni – Etap I
Kategorie : Aktualności, Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych / Rządowy program odbudowy zabytków

Dzisiaj (18.03.2022 r.) odbyło się podpisanie umowy na realizację robót budowlanych w ramach zadania „Budowa Domu Pomocy Społecznej “Jędrek” wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni – Etap I”.
Projekt obejmuje kompleksową budowę energooszczędnego obiektu przeznaczonego dla 70 niemogących samodzielnie funkcjonować podopiecznych. Zadanie to jest od wielu lat priorytetowe dla Powiatu Zgorzeleckiego.

W ramach etapu I planowana jest budowa zespołu budynków placówki do stanu surowego zamkniętego oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury zewnętrznej. Wykonawcą robót będzie firma „BEST-BUD” Spółka Jawna Tomasz i Stanisław Bernolak z Pisarzowic.

Rozpoczęcie realizacji przedsięwzięcia było możliwe dzięki otrzymaniu dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wartość dofinansowania wynosi: 10 000 000,00 zł, a wartość umowy na realizację tego etapu wynosi 12 496 800,00 zł.